Nový vizuální styl

Vážení zákazníci, partneři a přátelé,
dovolte, abych Vám představil naši novou webovou prezentaci na adrese www.merit.czPo několika měsíčním úsilí jsme společně s kolegy dokončili novou vizuální prezentaci naší společnosti, završenou realizací našich webů. Jedná se o kompletní přeměnu našeho grafického stylu, který má především ukázat na pozitivní změny v myšlení a v duši naší společnosti. Změny započaly již více než před rokem a výsledek není jen jiný vizuální styl, ale především moderní přístup ve všech oblastech naší činnosti. Merit tím navazuje na svoji tradici, spolehlivost a serióznost, ovšem s novým duchem a svěžím větrem v zádech. Je jasné, že žádné prezentace nenahradí kvalifikované zaměstnance, výborné produkty a služby. Proto i v těchto oblastech intenzivně pracujeme. Rozšiřujeme obchodní tým, servisní oddělení, portfolio služeb a především geografickou oblast působení naší společnosti na celou Českou republiku. Závěrem Vám děkuji za Vaši důvěru vloženou do naší práce a nadále věříme ve společný úspěch. Více sledujte na www.merit.cz.

S pozdravem

 

Petr Weigel
Statutární ředitel


Podporujeme

Angelika Nevěřilová: Dobré Víly Dětem

Děkujeme firmě Merit za pravidelnou měsíční finanční podporu. Díky ní můžeme dopřát dětem ze tří dětských domovů (DD Nové Strašecí, DD Krnsko, DD Mladá Boleslav) pravidelné a individuální doučování.

Děti si stále zlepšují prospěch ve škole a vítají nás se slovy: "Budeme se dneska zase učit?".

Společnost Merit je příkladem sociálně zodpovědné firmy, která myslí na děti s nelehkými životními osudy a podporuje vzdělání budoucí generace.

Seminář Virtualizace desktopů

Naše společnost ve spolupráci s VMmare připravilo seminář na téma virtualizace desktopů.


Partnerské setkání 2016

Ve čtvrtek 10.listopadu 2016 pořádala společnost MERIT GROUP a.s. každoroční společenský večer pro významné klienty a obchodní partnery pod titulem „Partnerské setkání 2016“. Letošní ročník byl současně výjimečný tím, že společnost oslavila 25. výročí úspěšného působení na trhu informačních a komunikačních technologií. Pro uspořádání akce byl tentokrát zvolen konferenční sál Orbis v areálu BEA Campus Olomouc. Zábavný program večera byl z velké části hudební, avšak mlsné jazýčky také nepřišly zkrátka. Všichni hosté si společně korporátně zabubnovali a užili si skvělý koncert české kapely Mňága a Žďorp. Vrcholem programu večera se stal úžasný ohňostroj. Celá akce byla dle vyjádření mnohých účastníků na velmi vysoké úrovni a zároveň přátelská a neformální.

Partnery večera se letos staly společnosti Lenovo, Fujitsu, Cisco, Hewllet Packard Enterprise, VMware, IBM a ESET.

Rádi bychom Vám všem, našim zákazníkům a partnerům, poděkovali za účast a těšíme se na další spolupráci.

Nový statutární ředitel

Společnost MERIT GROUP a.s., působící již 25. rokem na trhu informačních a komunikačních technologií si vám dovoluje oznámit, že novým statutárním ředitelem společnosti byl s účinností ke dni 18. 8. 2016 jmenován pan Petr Weigel, který doposud zastával post obchodního ředitele.

„Ve své nové pracovní pozici se chci věnovat prohlubování vztahů s klíčovými zákazníky, zlepšovat pracovní prostředí pro zaměstnance a jejich odbornou kvalifikaci. V neposlední řade rozvíjet společnost k efektivnější a pružnější činnosti tak, aby zvýšila svoji konkurenceschopnost a rozšířila nabídku služeb pro své stávající i nové zákazníky.“

Petr Weigel nastoupil do společnosti MERIT GROUP a.s. v roce 2006 na pozici obchodního manažera, od roku 2008 zastával post vedoucího divize obchodní a na konci roku 2009 byl valnou hromadou akcionářů zvolen do funkce člena představenstva. Na konci roku 2011 byl jmenován do funkce obchodního ředitele.

Partnerské setkání 2015

I letos společnost MERIT GROUP a.s. pořádala tradiční zábavný večer pro své významné klienty a obchodní partnery s titulem Partnerské setkání 2015. Pro tento ročník využila prostory a služby nově otevřeného Cafe new one v centru Olomouce. Všichni účastníci si užili pohodový večer v designově velmi zajímavém a netradičním prostředí. V rámci zábavného programu ochutnávali vynikají druhy kávy, současně obdivovali práci mistrů kávy roku 2013 a 2014 Latte art a také si mohli kreslení do kávy vyzkoušet sami. Další atrakcí večerní zábavy byl velmi šikovný barman, který míchal různé chutné drinky. Pohodovou atmosféru setkání skvěle doplnila hudební produkce kapely Event jazz trio.

Partnery letošního večera se staly společnosti Cisco System, Hewlett Packard, Fujitsu, IBM a Lenovo.

Členství v projektu FENIX

Společnost MERIT GROUP a.s. se stala členem projektu FENIX a zařadila se tak mezi deset předních poskytovatelů internetových služeb v rámci České republiky.

Projekt FENIX vznikl jako reakce na intenzivní DoS útoky, kterým v minulosti čelila významná česká média, banky nebo operátoři. Smyslem projektu je umožnit v případě masivního DoS útoku dostupnost internetových služeb v rámci subjektů zapojených do této aktivity.

FENIX je určen společnostem, které poskytují připojení významným službám a potřebují zabezpečit jejich provoz i v těch nejkritičtějších situacích. Jelikož členství v projektu je podmíněno splněním přísných podmínek z oblasti zabezpečení síťové infrastruktury, můžeme konstatovat, že našim zákazníkům opět nabízíme něco navíc oproti běžným operátorům.

Aktuálně je v rámci ČR pouze 10 operátorů, kteří se mohou splněním těchto podmínek pochlubit.

Více o projektu na http://fe.nix.cz

TOP 100 ICT 2015

Společnost MERIT GROUP a.s. se v žebříčku prestižní publikace TOP 100 ICT společností v České republice umístila na 93. místě.

Vydavatelství IDG Czech Republic rekapituluje vývoj na českém ICT trhu v podobě přehledu Top 100. Díky ročence je možné nahlédnout do různých segmentů české technologicko-telekomunikační branže a zjistit, jak se dařilo největším tuzemským firmám po ekonomické stránce.

Audit systému jakosti

Společnost MERIT GROUP a.s. úspěšně absolvovala dozorový audit na zavedené systémy jakosti dle norem ČSN EN ISO 9001:2009 a ČSN ISO/IEC 20000-1:2012.

Sdružení pro certifikace systémů jakosti CQS provedlo ve společnosti dozorový audit a vydalo zprávu z auditu, kde konstatovalo, že služby poskytované společností MERIT GROUP a.s. jsou plně v souladu se zavedenými systémy jakosti výše uvedených norem a současně doporučilo další oblasti pro zlepšování činnosti.

PF 2015

Děkujeme všem svým obchodním partnerům za přízeň, kterou nám v letošním roce projevili a přejeme mnoho pracovních i osobních úspěchů v novém roce!